جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی
پنجشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۲، ۰۳:۵۱ ب.ظ

علی مطهری به کجا می رود؟

سیاسی ترین فرزند شهید مطهری و برادر همسر رئیس مجلس به خاطر مواضع عجیبش در چند سال اخیر،همواره مورد انتقاد فعالین سیاسی-حزب اللهی  به خصوص دانشجویان قرار گرفته است.

آن طور که سایت شخصی اش بیان می کند(+) در دوران جوانی بیشتر دغدغه اش کسب علم بوده است و نیازی برای رفتن به جبهه های نبرد حق علیه باطل احساس نکرده است!و ظاهرا هم در عرصه ی علمی موفق بوده است.نظارت بر انتشار آثار پدر و کسب دکترا در رشته فلسفه و کلام اسلامی و تدریس در دانشگاه تهران برای او افتخاری به حساب می آمده است.

اما هر چقدر در عرصه علم و دانش موفق بود،در سیاست کارنامه جالبی از خود بر جای نگذاشته است.خودش می گوید از دوران سازندگی وارد عرصه سیاست شده است و در دوران اصلاحات کسی به اندازه او  از خاتمی انتقاد نکرده است!در انتخابات 84 مخالف حضور هاشمی بوده است و به احمدی نژاد رای داده است.

در انتخابات مجلس هشتم  با قرار گرفتن در لیست جبهه متحد اصولگرایان و با کسب رتبه سوم در حوزه انتخابیه تهران وارد مجلس شد.در مجلس هشتم از مسببین اصلی استیضاح مرحوم کردان و طرح سوال از رئیس جهور بود.در انتخابات 88 به محسن رضایی رای داد(+) اما پس از انتخابات 88 کمی مواضعش دچار تغییر می شود و به نوعی تریبونی می شد برای فتنه گرانی که جایگاه خود را از دست داده بودند.انتقاد های تند و تیز و گاه و بی گاه از او یک چهره ی خبر ساز می سازد.

در جریان حوادث خرداد 89 در حرم امام رئیس جمهور و جمعیت شرکت کننده در مراسم را با سپاه عمر سعد مقایسه می کند:

« آقایانی که اصرار بر شبیه سازی حوادث امروز با حوادث صدر اسلام دارند آیا صحیح می دانند که آنها و دار و دسته شان را به سپاه عمر سعد و ابن زیاد تشبیه کنیم که در روز عاشورا با ایجاد سر و صدا اجازه نمی دادند نوه پیغمبر سخن بگوید؟ »(+)

پس از این ماجرا از طرف رئیس جمهور شکایتی تنظیم می شود و واکنش مطهری این است:

«همه باید پشتیبان دولت باشیم»(+)

در مهر 89 در نامه ای به رئیس دستگاه قضا خواهان محاکمه احمدی نژاد به عنوان یکی از مسببین فتنه 88 می شود،(+)ظاهرا افشای پشت پرده جریانات سیاسی علی الخصوص صحنه گردانی آنها توسط اکبر هاشمی رفسنجانی برای او سخت آمده است و این حکایت از ارادتی دارد که آن را در جریان انتخابات 92 مشاهده کردیم.

در اوخر همان سال و در جریان جلسه علنی مجلس علیه مهدی کوچک زاده فحاشی می کند.(+)همچنین در جریان انتخابات مجلس نهم،در مناظره با حجت الاسلام نبویان دانشجویانی را که به طرح وقف دانشگاه آزاد اعتراض کرده بودند اراذل و اوباش خواند که منجر به شکایت بسیج دانشجویی دانشگاه شریف شد(+)

همچنین در جریان جلسه قرائت گزارش حادثه 25 بهمن،طی نطقی اعلام می کند باید گزارش حوادث کوی دانشگاه هم قرائت شود که با تذکرات تند نمایندگان و رئیس مجلس مواجه می شود.(+)

او پس از انتخابات مجلس نهم در نطقی مدعی دخالت سپاه پاسداران در حوزه های انتخابیه شد.

گویا داستان ارداتمندی علی مطهری به خاندان هاشمی تمامی ندارد.او پس از جریاناتی که در شهر ری برای فائزه رخ می دهد طی نامه ای به آملی لاریجانی اظهار می دارد که "اگر از غم این حادثه دق کند و بمیرد مورد ملامت نیست بلکه سزاوار است."(+)

در بهار 92 که زمزمه حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری جدی شده بود،علی مطهری با مصاحبه های متعدد،هاشمی را به عنوان منجی کشور معرفی می کند و حضور او برای یک دوره 4 ساله را برای رقع مشکلات کشور مفید می داند،البته توضیحی نداده چرا در سال 84 حضور هاشمی را مناسب نمی بیند و به او توصیه می کند که در صحنه حاضر نباشد و حال او را فرا می خواند.هاشمی که در سال 84 وجهه عمومی بهتری نسبت به هاشمی 92 داشته است.

به هر حال این سینه چاکی ها،نتیجه ای هم در پی دارد و پس از ثبت نام هاشمی رفسنجانی و معرفی تیم انتخاباتی او،علی مطهری به عنوان سخنگوی ستاد او معرفی می شود.خبری که سپس تکذیب شد.با رد صلاحیت هاشمی،مطهری حملات شدیدی را علیه شورای نگهبان آغاز کرد.او حتی پا را از این هم فراتر گذاشت و طی نامه ای به رهبر انقلاب به تعیین تکلیف برای ولی امر مسلمین می پردازد و اظهار میدارد که برای هاشمی حکم حکومتی بدهید و از دادن حکم حکومتی برای مشایی خودداری کنید!(+)

سرانجام تنها یک گزینه برای مطهری باقی می ماند و آن هم حسن روحانی است که طی بیانیه ای از او حمایت می کند.

هر چه که می گذرد هزینه هایی که علی مطهری ایجاد می کند از سمت خودش به سوی نظام کشیده می شود.

در آخرین مورد حاشیه سازی های مطهری،این بار انگشت انتقاد را به سمت نهاد امنیتی گرفته است.او طی یادداشتی مدعی شده افراد ناشناسی وارد دفتر کار وی شده اند و تجهیزات استراق سمع نصب کرده اند.احمد توکلی که قرابت نزدیکی به مطهری دارد خواهان توضیحات وزیر اطلاعات در مجلس می شود.

این روز ها هم زمزمه هایی از وزارت ارشاد علی مطهری به گوش می رسد.اگر که او به این پست برسد باید از همین حالا نگران وضع فرهنگ کشور بود چرا که علی مطهری در زمینه عفاف و حجاب قائل به برخورد های پلیسی و گشت ارشادی است و احتمالا در بقیه موارد به نوعی ولنگاری فرهنگی دچار شود.

به هر حال باید دید نوع تعامل علی مطهری،به عنوان پای ثابت حاشیه سازی های مجلس علیه دولت خدمتگزار با دولت حسن روحانی چگونه خواهد بود.حسن روحانی که یار قدیمی اکبر هاشمی بوده و هست.

--------------

بازنشر در:

نکات پرس

رجانیوز

نظرات  (۱۸)

با سلام

به وبلاگ حقیر سر بزنید و 2 نامه را که نوشته ایم در صورت امکان امضاء کرده و به دیگر دوستان فضای مجازی نیز اطلاع دهید که امضاء کنند. نامه اول خطاب به دکتر احمدی نژاد و تقدیر از زحمات 8 ساله ایشان می باشد. نامه دوم خطاب به رییس قوه قضائیه در راستای محاکمه فتنه گران دروغگوی سال88 و دشمنان رای ملت می باشد که متاسفانه 4 سال است به دلایل نامشخص به تاخیر افتاده است. منتظر حضور و همکاری شما

خودش که میگفت به رضایی رای داده
ما هم کاریش نداریم
فقط دکتر احمدی نژاد
www.didareagha.blogfa.com
سلام لطفا به این آدرس بروید و در صورت امکان اطلاع رسانی کنید
 باسلام
عالی بود ! علی مطهری است دیگر !!!!
برایش دعا کنید تا شاید سر عقل که نه ! سر آدمیت برگردد !!!
برادران بد حجاب و خواهران خوش حجاب !
بروزم !
http://farhangeparvaz.blog.ir/1392/04/28/baradarnbadhejab2312312
فرهنگ پرواز
وقتی که امام می گفتند جنگ در راس امو ر است ایشان اطاعت نکرده و به دنبال درس بوده وقتی هم افای خامنه ای در اخر دولت احمدی نژاد گفتند استیضاح  انجام نشود ایشان انجام پافشاری کرد و انجام داد وان روز روز سیاه مجلس نامیده شد لذا ایشان با اصل ولایت فقیه مشکل دارد که در هر دو زمان . هم زمان امام و هم زمان اقای خامنه ای اطاعت نکرده  . ولی از قدرت با پشتوانه قوه قضائیه بر خوردار است پس گیر دادن فایده ای ندارد
هامیان هاشمی تقریبا همه همینطور هستند. بی منطق وغوغا سالار.درمورد جبهه هم ایشان گوشه عافیت را طلبید که حالا گردنکشی وجو سازی کند.
دم علی مطهری گرم

بنده صد در صد با وزارت جناب مطهری مخالفم. بنده شناختی از سوابق کاری و مدیریتی ایشان، به جز نشر صدرا ندارم. البته بعید هم می‌دانم سابقه مدیریتی خاصی هم داشته باشند... اما اگر ملاک همین کار انتشارات صدرا باشد که واویلا است... انتشاراتی که با توجه به استقبال و رانت دائمی نهادها و مؤسسات خصوصی و دولتی و عموم مردم از آثار مرحوم استاد مطهری، فروش خوب و ثابتی دارد اما بعد از سی سال از شهادت استاد هنوز نتوانسته همه آثار ایشان را به چاپ برساند؛ هنوز نتوانسته نمایندگی‌های فعال در سطح کشور راه اندازی کند؛ تا چه رسد که بخواهد آثار را در قالب‌های مختلف هنری بازآفرینی کند. یا بخواهد خودش به عنوان یک نهاد از آثار دکتر، تلخیص‌های ترتیبی یا موضوعی از آثار استاد شهید منتشر کند؛ تا چه رسد بخواهد شرح و حاشیه بر آثار مرحوم مطهری منتشر کند... انتشاراتی که هنوز یک زندگینامه به روز و جوان پسند از استاد منتشر نکرده است و صرفاً یک زندگینامه رسمی و خشک را چندین بار باز چاپ کرده است... حالا چه انتظاری هست که مثلاً از داستان راستان یا زندگیِ خود استاد انیمیشن و فیلم داستانی تولید کند... مشکل بودجه نیست! خوب می‌دانید که هر سال ادارات و نهادهای دولتی و مردمی چندین هزار نسخه از کتب استاد خرید می‌کنند... همین خودش منبع درآمدی مکفی است... برادر من! اعطای نمایندگی استانی که بودجه نمی‌خواهد، ساز و کار می‌خواهد... نشریه فسقلی خم‌پاره بعد از دو سال انتشار بیش از 50 نمایندگی فروش در 20 استان کشور داشت؛ آن وقت ناشر انحصاری و اختصاصی آثار شهید مطهری... . امیدوارم ایشان به جز زبان تند در انتقاد از دولت نهم و دهم، صلاحیت دیگری هم برای تصدی وزارت ارشاد داشته باشند.

بنازم به این همه تحمل نظر مخالف
دم علی مطهری گرم...سال 88 هم به احمدی نژاد رای نداد معدن اطلاعات....نشون داده که با شما متحجرین تندرو هم میونه خوبی نداره دمش گرم...خدا جناب مصباح رو هم به راه راست هدایت کنه و از کسی که تو قم هم نمایندش رای قابل توجهی نیاورد باید انتظار توبه داشت....
پاسخ:
دوست عزیز
آقای مطهری یک صحبتی کرده بودند قبل از انتخبات 88 که احتمالا به احمدی نژاد رای خواهم داد.به استناد اون مصاحبه این مطلب رو نوشتیم.
الآن یه لینک پیدا کردم که گفته به رضایی رای دادم.
در مطلب هم اصلاح می کنم.
اما این طرز برخورد شما نیاز به اصلاح داره،رای نیاوردن یک نامزد نیازی به توبه نداره.
ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه...
اقا مهدی
"حوادث را درست نگاه کردن،درست سنجیدن،در آنها تدبر کردن،در انسان بصیرت ایجاد می کند و انسان چشمش به حقیقت باز میشود. بصیرت پیدا کردن کار سختی نیست همین اندازه لازم دارد که انسان اسیر دامهای گوناگون،از دوستی ها،دشمنی ها،هوای نفسها و پیشداوری ها نشود،انسان همین قدر نگاه کند و تدبر کند می تواند واقعیت را پیدا کند" امام خامنه ای
درود بر مطهری
احسنت بر او
خدا رحمت کنه پدرش رو
دل شیر داره این بزرگوار
   بابا ایشان یکی را میخواد خودشو ارشاد کنه  همین نمایندگی مجلس رو هم از فرزند شهید مطهری بودن دارد وگر نه ایشان  چه کارنامه ای داشته که خلق  الله بهش  رای بدن .
"در دوران جوانی بیشتر دغدغه اش کسب علم بوده است و نیازی برای رفتن به جبهه های نبرد حق علیه باطل احساس نکرده است!
این را خوب آمدی برادر! پس در اینباره باید از خیلی ها بپرسی : آیت الله مصباح ، برادران لاریجانی ، آقا تهرانی ، حداد عادل ، باهنر و.....
جرات پرسیدنش را داری؟

هشت سال احمدی نژاد!

http://sibsorkh313.blogfa.com/

یک مطلب مهم یادتان رفت. علی مطهری پس از رد صلاحیت آقای هاشمی در مصاحبه ای که سایت آفتاب نزدیک به حجت الاسلام حسن روحانی هم منتشر کرد گفت:«پیشنهاد می کنم که ترکیب شورای نگهبان تغییر کند. بهترین راه آن این است که خبرگان رهبری این پیشنهاد را در دستور کار اجلاس آینده خود قرار دهند تا به مقام معظم رهبری ارائه نمایند. کافی است دو تن از فقهای حکیم و روشن بین جای دو تن از فقهای فعلی را بگیرند.»

۱۴ مرداد ۹۲ ، ۱۹:۴۳ محسن احمدی
سلام اخوی
چه جالب منم یه مطلب در مورد مطهری نوشته بودم
خوشم میاد بچه های احمدی نژادی هماهنگند
یازهرا
پاسخ:
سلام علیکم
حتما احساس تکلیفی به وجود میاد
ان شااله که خیره
سلام .لطفا انصاف داشته باشید.طرح استیضاح گردان یا رای به رضایی یا نقد های مکرر به احمدی نزاد برای حجاب یا اصرار برای خواندن فاجعه کوی دانشگاه یا نقد به آقای جنتی که تریبون نماز جمعه جایگاه نظرات شخصی نیست که مردم به اصلاحات رای میدهن یا نه جز کارهای مثبت ایشان است شما را به خون شهدا قسم شرافت را فدای سیاست نکنید
پاسخ:
سلام اخوی
آنچه از برآیند عملکرد سیاسی آقای مطهری در این چند سال مشاهده کردیم عملکرد مثبتی نبود و بازتابی ازآن را در مقاله مذکور بیان کردیم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی