جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی
چهارشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۲، ۰۳:۳۵ ب.ظ

کابینه معرفی شده و انتظارات از مجلس به ظاهر اصولگرا!

دکتر حسن روحانی در پایان مراسم تحلیف که در روز 13 مرداد برگزار شد لیست وزرای پیشنهادی را تقدیم رئیس مجلس کرد.کابینه ای که تناسب چندانی با شعار های داده شده در ایام انتخابات ندارد.ظاهرا فراجناحی بودن یعنی این که هم از کابینه سازندگی بهره ببری و هم کابینه اصلاحات وهم از فعالین فتنه 88 . ظاهرا کارها را باید به همان حلقه بسته مدیریتی قبل از سال 84 سپرد تا علی رغم نداشتن تناسب مدرک تحصیلی با وزات خانه معرفی شده بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند و کسی هم دم برنیاورد.

اولین نکته ای که ذهن ها را مشغول می کند میانگین سنی بالای اعضای کابینه است.در حالی که در دولت های نهم و دهم شاهد میانگین 50 بودیم.عدد 57 برای اعضای کابینه روحانی عدد نسبتا بالایی است. استفاده مجدد از نیروهای دهه 60 و 70 این پرسش را ایجاد می کند که آیا در طی این 4 سال روحانی از اعتماد کردن به نیروهای جوان تر پرهیز خواهد کرد؟

نکته ی بعد عدم تناسب تحصیلات گزینه های معرفی شده و سوابق کاریشان با حوزه کاری وزارتخانه معرفی شده است. در بارزترین مورد محمدرضا نعمت زاده با لیسانس محیط زیست گزینه معرفی شده برای وزارت صنعت،معدن،تجارت است.علی جنتی که بیشتر دارای سوابق امنیتی و سیاسی از جمله معاونت سیاسی-امنیتی در دوران وزارت کشور پورمحمدی در دولت اول احمدی نژاد است به عنوان گزینه وزارت فرهنگ و ارشاد معرفی شده است.زنگنه هم که برای وزارت نفت پیشنهاد شده است مدرکی جز کارشناسی ارشد راه و ساختمان ندارد.همچنین محمود حجتی با مدرک لیسانس عمران برای وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است. و جالب تر این که برای وزارت ورزش و جوانان سلطانی فر با مدرک دکترای علوم سیاسی در نظر گرفته شده است. این در حالی است که یکی از برزگترین ایراد هایی که  از طرف حلقه های بسته مدیریتی و باند های قدرت و ثروت در این 8 سال به دکتر احمدی نژاد وارد می شد عدم استفاده از نخبگان و کارهای غیرکارشناسی بود.

اما مهمترین بحث در رابطه با این کابینه،بازگشت حلقه بسته مدیریتی به مناصب دولتی است.حلقه هایی که نماد اشرافیت بودند و با ورود محمود احمدی نژاد در سال 84 به صحنه سیاست و همراهی طیف های گسترده مردم برای 8 سال کنار زده شدند.اگر با کمی دقت به افراد معرفی شده و سوابقشان نگاهی بیاندازیم حدود 50 درصد از این افراد نزدیک به طیف کارگزاران،حدود 30 درصد از اصلاح طلبان و 20 درصد باقیمانده را اصولگرایان با بهتر بگوییم راست های سنتی تشکیل می دهند.

دربین گزینه های معرفی شده احتمال عدم رای آوری حداقل 4 یا 5 نفر از گزینه های معرفی شده وجود دارد.

-مهمترین  و جدی ترین گزینه ای که انتظار می رود با عدم اقبال نمایندگان مواجه شودعلی ربیعی گزینه معرفی شده برای وزارت کار،رفاه و تعاون اجتماعی است.او که از نیروهای باسابقه وزارت اطلاعات است در ماجرای قتل های زنجیره ای،کوی دانشگاه و فتنه 88 عملکرد مبهمی داشته است.(+)

-بیژن نامدار زنگنه وزیر سابق نفت که این روز های چند پرونده بزرگ تخلف از دوران وزارتش منتشر شده است شانس چندانی برای تصدی دوباره وزارت نفت ندارد.فساد استات اویل که در مناظره تاریخی احمدی نژاد و موسوی به آن اشاره شد در دوران زنگنه اتفاق افتاد(+) همچنین روزنامه کیهان در تاریخ 12 مرداد نامه  ای را منتشر کرد که روحانی خطاب به محمد خاتمی نوشته است و در آن به عملکرد زنگنه در قرارداد نفتی کرسنت اعتراض کرده است.(+)در مورد بعدی گویا اطلاعاتی با طبقه بندی محرمانه و خیلی محرمانه به یکی از شرکت های نفتی با مدیرین صهیونست ها داده شده است.(+)

وزیر علوم پیشنهادی حسن روحانی،دکتر جعفر میلی منفرد از اساتید دانشگاه امیرکبیر است. او در زمان استعفای مصطفی معین ،به عنوان سرپرست وزارت علوم معرفی شده بود.ایشان در فتنه 88 و تحصن دانشگاه امیرکبیر،فعالیت داشته به طوری که معرفی او با واکنش های مختلفی روبه رو شده است.رئیس دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت احتمال بروز قتنه ای همانند 18 تیر را پیش بینی کرده است(+) همچنین دبیران تشکل های مختلف دانشجویی هم مخالفتشان را با این گزینه ابراز داشته اند(+)(+)(+)

یکی دیگر از گزینه هایی که شاید به سختی بتواند اعتماد مجلسی ها را جلب کند محمدعلی نجفی است. او که سابقه 8 سال وزارت آموزش و پرورش را در دولت اکبر هاشمی دارد و از بنیانگذاران حزب کارگزاران سازندگی است امروز انتقادهایی را از طرف مخالفین و حتی دوستان سابقش می شنود.(+)او چند روز پیش گفته است که در فتنه عملکرد منفی نداشته است.اما عملکرد مثبتی هم نداشته است.از بارزترین اقدامات او در دوران وزارتش می توان به آغاز به کار مدارس غیرانتفاعی(نمادی کوچک از اشرافیت) و همچنین کمرنگ شدن و حذف تربیت معلم ها بوده است.ظاهرا خودش هم موافق وزیر شدن مجدد خودش نیست.(+)

با احتمال کمتر هم گزینه هایی مانند سلطانی فر و علوی و آخوندی و  ... در معرض آزمونی سخت در مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارتخانه هایی مورد نظر قرارخواهند گرفت.

اکنون تمامی چشم ها رو به سوی ساختمان بهارستان دارد.باید دید نمایندگانی که براساس تقسیم بندی های سیاسی به عنوان مجلس ناهمسو با دولت منتخب شناخته می شوند چه تعاملی با روحانی خواهند داشت.نمایندگانی که در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد تنش های بسیاری را با دولت همسو ایجاد کردند. هم در زمینه رای اعتماد و استیضاح وزیران،هم در زمینه اخلال در روند کاری دولت و ... .

نظرات  (۴)

از این مجلس بعید نیست که به همه رای بدهد آن هم رای بالا!!

 مثلا زیر 190 موافق نداشته باشیم

سلام وعرض ادب

چهره امروز از آئینه فردا خوش است
۲۴ مرداد ۹۲ ، ۱۹:۳۱ وبگاه جوان انقلابی
<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520092929 1073786111 9 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; text-align:right; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page WordSection1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:72.0pt 72.0pt 72.0pt 72.0pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0; mso-gutter-direction:rtl;} div.WordSection1 {page:WordSection1;} -->

فقط خانوم ها کلیک کنند

 

ماجرای چادری شدنم ؛ ماجرای چادری نشدنم | فراخوانی فقط ویژه بانوان

سلام

وبگاه جوان انقلابی به کمک چند وبلاگ دیگر در کشور اقدام به برگزاری یک طرح بزرگ درباره بحث پوشش و حجاب زنان ایرانی کرده است و قصد دارد خاطرات آنان را درباره انتخاب پوششان منتشر کند. از شما مدیر محترم و همه کسانی که این مطلب را میخوانند دعوت میکنیم به ما سر بزنید و از جزییات مطلع شوید(البته فقط خانم ها).

منتظرتان هستیم

وبگاه جوان انقلابی

http://javanenghelabi.ir/

 

 

سلام دوست عزیز
سردار سایبری امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)
خدا قوت
مطالب سایت شما را تا حدودی دیدم
خیلی خوب بود
موفق باشید

به اطلاع شما می رسانیم پایگاه اطلاع رسانی نهضت عدالتخواهان ولایتمدار با هدف پوشش اخبار نهضت عدالتخواهی در سراسر کشور و قیام یاران ولایت و طلبه عدالتخواه سیرجانی به تازگی راه اندازی شده است.

لطفا به این سایت مراجعه کرده و ما را از نظرات خود بهره مند سازید.
http://yaran57.ir/
ومن الله التوفیق
یا زهرا

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی