جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی
سه شنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۲، ۱۱:۴۶ ق.ظ

بچه حزب اللهی ها و پدیده ای به نام فیس بوک!

شبکه های اجتماعی را می توان یکی از جدیدترین ابزارهای ارتباطی دانست که طول عمر آن به ده سال هم نمی رسد اما سهم گسترده ای را از استفاده روزانه کاربران از اینترنت به خود اختصاص داده است. نظام غرب در راستای پروژه های فرهنگی که با هدف سلطه بر جوامع گوناگون برنامه ریزی می کند از پدیده ای رو نمایی کرد که مکانی است برای دوستی با افرادی که تا به حال همدیگر را ندیده اند.کاربر برای عضویت یک سری  اطلاعات اولیه را به سایت می دهد و یکی سری از اطلاعات شخصی خود از جمله عکس،شماره،آدرس و ... را به گونه ای در صفحات شخصی خویش قرار می دهد که هر فرد دیگری می تواند به آن دسترسی پیدا کند.بدون شک سازمان های اطلاعاتی جزو اولین هایی هستند که این اطلاعات را بررسی و از آن انواع استفاده و یا سوء استفاده می برند.

شاید بتوان فیس بوک را مهمترین و شناخته شده ترین شبکه اجتماعی در بین کاربران اینترنت در سراسر جهان معرفی کرد. شبکه ای که از اوایل سال 2004 کار خود را آغاز و اکنون با بیش یک میلیارد کاربر بعد از گوگل پربازدیدترین وبسایت در سطح جهان است.(+) در ایران نیز این شبکه در بین کابران جایگاه ویژه ای دارد البته به دلیل فیلتر بودن آمار دقیقی از تعداد کاربران آن در دسترس نیست اما آن چه واضح است نشان دهنده ی سیر صعودی کاربران آن در ایران است.فیس بوک که قبل از انتخابات سال 88 دوبار فیلتر و سپس رفع فیلتر شده بود پس از انتخابات سال 88 تا به امروز جزو سایت های فیلتر شده محسوب می گردد.از دیگر شبکه های اجتماعی در سطح جهانی می توان به گوگل پلاس، توئیتر و اینستاگرام اشاره کرد که هیچکدام موفقیتشان به اندازه فیس بوک نبوده است.همچنین در داخل کشور هم شبکه هایی مانند کلوب،فیس نما به راه افتاده که چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفته است.

با توجه به فیلتر بودن فیس بوک در کشورمان،طیف گسترده ای از کاربران اینترنت  که بیشتر آن ها را افراد مذهبی و حزب اللهی تشکیل می دهند برای ورود به این شبکه اجتماعی با تردید رو به رو هستند.هم از این نظر که باید از فیلتر.شکن استفاده کنند هم این که حضور در این شبکه ممکن است مفسده انگیز باشد. و یا مشکل شرعی داشته باشد.به همین خاطر استفتاآتی از مراجع صورت گرفت که با مطالعه آنان می توان این نتیجه گیری را کرد که نظر اکثر علما این است که اگر مستلزم مفسده و ارتکاب گناه نباشد مشکلی ندارد(+) یعنی تکلیف بر عهده خود مکلف است.همان طور که استفاده از تلویزیون، ماهوراه و کامپیوتر هم می تواند موثر باشد و هم مخرب ، استفاده از فیس بوک هم همین گونه است.

در حوادث فتنه 88 شاهد بودیم که فیس بوک تبدیل شده بود به مکانی برا هماهنگی برنامه اغتشاشات و همچنین مکانی برای ایجاد فضای رسانه ای در سطح بین المللی بر علیه جمهوری اسلامی،که این هدف با به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم های درگیری ها صورت می گرفت.ایجاد کمپین های مختلف برای حمایت از سران فتنه و آزادی زندانیان سیاسی از دیگر برنامه های فتنه گران در راستای پروژه ما بیشماریم بود.از همان  زمان خلا نبود طیف مذهبی و حزب اللهی برای مقابله با چنین فضاسازی هایی احساس می شد. نکته ای دیگری که در این مدت اخیر به خصوص پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید!شاهد آن بودیم حضور مسئولین ارشد کابینه از جمله چندین وزیر و معاون وزیر در فیس بوک است که با استقبال کم نظیر کاربران مواجه شده است.اولین فردی که حضور جدی در فیس بوک پیدا کرد محمد جواد ظریف بود(+) که اعلام کرد این صفحه از طرف خودم با فرزندانم به روزرسانی می شود.همچنین معاون او مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه هم حضور خود در این شبکه اجتماعی را علنی  کرد.اتفاقی که پس از اعلام حضور ها رخ داد کامنت (نظر) های گسترده ای بود که از سوی ایرانیان از داخل و خارج کشور در صفحات مسئولین ثپت می شد.نظراتی حاوی توهین به مقامات بلند پایه نظام تا زیر سوال بردن اصول اسلامی و چادر به عنوان حجاب برتر بانوی مسلمان ایرانی.

همین چند مدت پیش بود که صفحه ای منتسب به امام خامنه ای با حدود 110 هزار هوادار توسط فیس بوک حذف گردید.ایجاد محدودیت برای هوادران حزب الله لبنان و یا مخالفان رژیم صهیونیستی از دیگر اقدامات جانبدارانه سران این شبکه ی آمریکایی-اسرائیلی است.

علی رغم افزایش تعداد کاربران مذهبی و حزب اللهی همچنان این طیف در مقایسه با طیف مقابل درصد اندکی را به خود اختصاص می دهد.بر ما ثابت شده است که هرجا ما عقب کشیده ایم. دشمن یک گام پیشروی کرده است.حضور طیف جدیدی از بسیجیان جان بر کف که هر لحظه آماده پیکار با کفر جهانی هستند در این فضا ها می تواند خیلی از معادلات را بر هم بزند.برای مثال وقتی به ناحق می خواهند غزه را محاصره کنند ایجاد یک کمپین برای اعتراض می تواند در رسانه های آن ور آبی سر و صدا کند یا وقتی که مسلمانان مظلوم میانمار را می کشند یا هنگامی که حزب الله لبنان را به عنوان یک گروه تروریستی خطاب می کنند. همه این اتفاقات با یک مدیریت صحیح می تواند از یک تهدید تبدیل به یک فرصت شود و به پتکی تبدیل شود تا برسر مدعیان دموکراسی و آزادی کوبیده شود.در عرصه داخلی هم در هنگامه انتخابات ها یا مراسم های ملی و مذهبی، با به راه انداختن گروه های مختلف و بحث و تبادل نظر با یکدیگر و دیگران می توان خیلی از دیدگاه های نادرست نسبت به نظام اسلامی حتی در سطحی بالاتر نسبت به تشیع را تغییر داد.

اکنون که زمزمه هایی از رفع فیلتر فیس بوک به گوش می رسد باید هوشیار بود تا علاج واقعه را قبل از وقوع آن پیدا کنیم و مانند گذشته نوشدارو را بعد از مرگ سهراب نرسانیم.

نظرات  (۲۳)

سلام

دوست عزیز اگر برادران و خواهران حزب الهی در فیس بوک در اقلیت هستند؛ دلیلش این است که در کل جامعه ایران در اقلیت هستند. بنظرم شما همان طرفداری از فیلترینگ را بچسبید.

در پاسخ به جناب رضا:
دوست عزیز اگه طبق فرمایش گهربار (!) شما حزب اللهی ها در جامعه در اقلیت بودن که الان شما و دوستان هم عقیدتون می بایست تحت حکومت و زیر سایه اربابهای آمریکایی و اسرائیلیتون در این مملکت زندگی می کردید! چرا که شما دائماً لحظه شماری میکنید که عرصه رو از زنان و مردان مؤمن و حزب اللهی خالی ببینید و مملکت رو دو دستی تقدیم آمریکا کنید! (ایام فتنه 88 رو هنوز یادمون نرفته) اما به کوری چشم همه حسودا، حزب اللهی ها تو جامعه در اقلیت نیستن و مثل کوه، پشت کشور و اعتقاداتشون وایسادن و هرگز اجازه نمی دن وطن فروش ها و خارجی پرست های ضددین در اکثریت قرار بگیرین (فکر میکنم هنوز 9 دی 88 رو فراموش نکردی؛ بهتره هیچ وقت هم فراموشش نکنی تا دیگه دچار این توهم «خود اکثریت پنداری!» نشی عزیز دل برادر!) پوچ بودن شعار «ما بیشماریم!!» شما، خیلی ساله که برای همه، حتی خودتون، مشخص شده اما حیف که هنوز جسارت اعترافشو پیدا نکردید! لابد پیش خودتون میگید: چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است! ;)

یه صفحه هم برای حمایت ازمردم سرزمین خودتون بسازید.هم وطن هستند خارجی نیستند!!!! بخاطر این دوربودنتون ازمردم هست که مرامتون وخودتون محبوب ایرانیهای هم وطن نیستید.

@بینام:
من نمیدونم "ایرانیهای هم وطن" کی جنابعالی رو به عنوان وکیل وصی و نماینده ی خودشون انتخاب کردن که به خودتون اجازه می دین از طرف اونها افاضات بفرمایید و نظر شخصیتون رو به همه مردم منتسب کنید، جناب بینام!!
برای اینکه بدونید مرام ما (اسلام و ارزشهای اسلامی و انقلابی) چقدر برای ایرانیهای هم وطن محبوب هستش، کافیه روز 22 بهمن یه سر تشریف بیارین به خیابونهای شهرتون، یا لااقل واسه یه بارم که شده کانال ماهوارتونو از "بی بی سی فارسی" و "وی او ای" و "من و تو" به شبکه های داخلی تغییر بدین، تا میلیون ها "ایرانی هم وطن" که برای حمایت از "مرام ما" به خیابونهای شهرهای مخلف کشور اومدن رو با چشمان مبارکتون رؤیت کنید، باشد که از توهم خارج بشید!
امام علی علیه السلام: حق بسیار است اگر چه کم باشد و باطل کم است اگر چه بسیار باشد 
"همین چند مدت پیش بود که صفحه ای منتسب به امام خامنه ای با حدود 110 هزار هوادار توسط فیس بوک حذف گردید"؟؟؟
ای خالی بند!  یه صفحه داره با 57 هزارتا طرفدار که هنوزم فعاله

پاسخ:
برادر من!اگه یه چرخی بزنید می بینید که صفحات زیادی وجود داره و صفحه ای که حذف شده الآن موجود نیست.
بقیه صفحات با قوت به کار خود ادامه می دهند.
کشور رو به آمریکا و اسراییل و انگلیس نمیدیم. همش مال روسیه و چین بابا همش مال این دوتا نگران نباشید.
دیپلماسی عمومی و ارتباط با جهان را می توان از راه های بهتری را پیش بینی کرد با وجود فیلتر بودن فیس بوک در ایران 17 میلیون کاربر داریم نباید خودمان هم اینطوری شویم وگام در پروژه ضد امنیتی فیسبوک بگذاریم بلکه باید فضایی قئی به وجود آوریم
یاعلی
اقا جان ما چرخامونو زدیم

شما هم یه چرخی تو این سایتا بزن, سایت دوست و برادرتان رجانیوزه!
یه صفحه داره که هنوزم فعاله با 57364 لایک!

۲۴ شهریور ۹۲ ، ۲۰:۵۳ فدائی الامام

بسم الله

با سلام

حاضرم در مورد فیس بوک و حضور و فعالیت در سایت های مشابه با شما مناظره یا مباحثه کنم تا ببینید حتی گفتن اینکه ما باید در فیس بوک باشیم و این فضارا حفظ کنیم خودش چه عواقبی دارد چه برسد به فعالیت در آن!!!

ایمیلم هم بالا نوشتم

سلام
ضیافتی از هنر انقلاب برپاست. از شعر و ادب تا سینما و موسیقی.
شما هم دعوتید
.::صبح هنر::. اولین و تنها پایگاه تخصصی هنر انقلاب
در صورت تمایل و جهت ترویج هنر انقلاب با نام " پایگاه خبری هنر انقلاب .::صبح هنر::. " لینک نمایید
www.sobhehonar.ir
مبلغ هنر انقلاب باشید، حتی با یک نظر
یه صفحه وطن پرستی نداریم، همش چادر مادر، خسته شدیم، جمع کنید بابا. الان اگه صفحه کوروش کبیر که صد بارم پاکش کردن دوباره پاک بشه، صدای هیچکی در نمیاد.
۲۶ شهریور ۹۲ ، ۱۳:۲۶ احمدی نژادی پیرو ولایت
آری درست می گویی.بید با همان ابزاری که دشمن علیه ما استفاده می کند علیه اش استفاده بکنیم
سلام.بعضی از دوستان ارادت ویژه به امریکا دارن ودم از کورش میزنن.خوب آدم حسابی خدا وکیلی یک صفحه راجع کورش خوندی اصلا میدونی چه سالی بوده کجا بوده.دو بار رفته شیراز فکر کرده خبریه.تا چشمتون کور حزب الله تا آخرش ایستاده و خیلی هم بی شمار .حرف اضافی هم نزنید 88یادمون نرفته...درود بر سید علی حسینی خامنه ای و درود ب برو بچه های با صفای رجا ایول ایول
جمهوری اسلامی و تفکر متصل و حاکم بر آن چون دارای آزادی فکری نیست و دچار سانسور درونی است توانایی ایستادگی در برابر تفکر غرب که موجودی کاملا آزاد و پویاست را ندارد  به عبارت دیگر تفکر غالب در عرصه رسمی ما فرمایشیست مانند اقتصادمان . به عبارت دیگر تولید مفهوم ندارید و قشری که تشنه تفکر است و کمی از هوش بالاتری برخوردار باشد به غرب گرایش پیدا خواهد کرد ... فرهنگ و تفکر نمی تواند فرمایشی باشد پس پدیده مانند فیس بوک که اساسش بر شکستن مرزهاست قائدتا قابل تحمل نیست وسلام
پاسخ به sh:
سلام شما که دم از کورش کبیر و ایرانی بودن میزنین و از چادر خسته شدین،برین یه نگاهی به کتاب های تاریخی و ادبی کهن بزنین هیچ جا از بی حجابی و بی بند وباری زنان حرفی زده نشده،جدای از اسلام،اگه واقعا میخواین ایرانی اصیل باشین و به خودتون وفرهنگتون افتخار کنین،غیرت مردای قدیم و عفت زنان قدیم آریایی و ایرانی رو پیشه ی خودتون کنین،نه بی بند وباری و بی حیایی که نشانه ی بی تمدنی و تبعیت از فرهنگ غرب بیتمدن و خودشیفته است که زن رو آلت دست خودشون میدونن و ارزشها رو به تمسخر میگیرن.
به نام خدا
سلام
اگه تونستی یه سری به وبلاگ من  بزن و در راستای نشر فضایل اهل بیت علیهم السلام اون را جزء لینکات قرار بده.
یا علی
جناب اقای برونو جهت اطلاع چند نکته را خدمتتان عرض میکنم
1-جمهوری اسلامی دارای ازادی فکری هست اما ازادی فکری با ازادی انسانها در اعمال و رفتارشان فرق میکند و همه بایستی قوانین و هنجار های جامعه خود را که ممکن است بر اساس جهانبینی الهی یا مادی و یا...رعایت کنند و این اصل در همه جای دنیا رعایت میشود که اگر نشود منجر به بروز هرج ومرج در جامعه میگردد.
2-اما اینکه تفکر اسلامی توان ایستادگی در مقابل تفکر غربی را ندارد تنها یک ادعا است چه غرب با داشتن رسانه های فراوان و بمباران خبری ملت ها حتی نیتواند فقط چند رسانه را که علاوه بر تازه کار بودن از امکانات عظیم انها هم بی بهره هستند را تحمل کند و دائما انها را محدود ممنوع و ..... میکند مانند پرس tv المنار .
فراموش نکنید متفکرین اسلامی بارها اعلام کردهاند اماده ی گفتگو و مناظره با متفکرین غربی در حضور افکار عمومی و حتی در سازمان ملل هستند.
3-فرامش نکنید که تمدن و فرهنگ غربی پیشرفت خود را مدیون کتب و دانشمندان اسلامی است و در مقابل هدیه ان به جوامع دیگر استعمار ،استثمار ،غارت منابع ،کشتار و .... بوده است.
در خاتمه عرض میکنم علت اینکه مسلمانان در این قرون اخیر در کسب تکنولوژی عقب مانده اند این بود که خود و داشته های خود و توانای هایشان را فراموش کردند و به غرب و اموزهای ان اعتماد کرده و وعده های الهی را فراموش کردند.در این باره سخن بسیار است.
۲۸ شهریور ۹۲ ، ۰۰:۳۰ مهدی اکبرآبادی
با سلام خدمت آقای قبادی
قانون بد بهتر از بی قانونی است
به نظر من فیس بوک و امثالهم چون فیلتر است پس استفاده از آن نیز غیرقانونی است و احترام به قانون مخصوصا از طرف ما حزب اللهی ها واجب تر است و از امثال آقای ظریف توقع چندانی نمی شود چون امثال ایشان بسیاری از مرزبندی های موجود را قبول ندارند
حال پیشنهاد و جایگزین چیست به نظرم با پیشنهادات بزرگانی چون دکتر عباسی حجت الاسلام پناهیان شورای عالی انقلاب فرهنگی شورای عالی مجازی و... کسانی که دغدغه جبهه فرهنگی انقلاب بخصوص در بخش مجازی را دارند همراه باشد بهتر است
پیشنهاد می شود با امثالهم در این باره مصاحبه کنید
پاسخ:
سلام اخوی
پیشنهاد خوبیه!
میشه توی دانشگاه ها کرسی آزاداندیشی هم با این موضوع گذاشت.
این پدیده رو خیلی جدی گرفتید، بهتر نیست به جای وقت صرف کردن در فضای بی در و پیکر و دروغین مجازی توی فضای حقیقی و واقعی فعالیت کنیم؟! خیلی ساده است فقط کافیه دونه دونه ی این سرویس های امریکایی رو بگذاریم کنار و به زندگیمون برسیم، بند ابتدا فیس بوک را کنار گذاشتم و الان هم به راحتی گوگل رو کلا کنار گذاشتم و خیلی راحت به همه کارهام هم می رسم. فراموش نکنید که صاحبان این سایت ها دار و ندارشان و همه ی درآمدشان از طریق حضور شماست.

حامد وارد داستان قوانین و آزادی در ج.ا.ایران  نمی شوم که این   داستان بارها گفته شده و خلط مبحث است . من تو را  به یک تجربه بی طرف از  سازمان بندی فرهنگی غرب چه حکومتی و چه فرهنگ جاری اجتماعی دعوت می کنم و از فرهنگ  منظورم سایز دامن  خانم ها نیست . بلکه آزادی بیان و سود و ضرر این مطلب برای آن جوامع است. فیس بوک هم مکانیست که شما بدون هزینه مالی می توانید یک مطلب را درج و  انتشار دهید... مانند بلاگر (فیلتر)  ووردپرس (فیلتر) و هزارن سایت خبری و علمی حتی بعضی صفحات ویکیپدیا (فیلتر). تمام داستان سختی تحمل فیس بوک کندی تیغ سانسور در این محیط و البته قدرت نمایی  عده ای در آن است که در سایر مکان ها شهروند درجه چندم محاسبه شده و اهمیتی ندارند چون یا آمریکا و اسرائیل به آنها پول داده اند و یا در فساد و فحشا به همراه تمام مدارک علمی و عملیشان غلت می زنند . 

و البته من همچنین وارد بحث چرایی عقب افتادگی تکنولوژیکی و علمی جوامع مسلمان هم نمی شوم تا صحبت در مورد تاپیک همین پست باقی بماند.
۰۴ مهر ۹۲ ، ۱۴:۱۸ وبگاه جوان انقلابی
باسلام

مطلب وبـلاگ شمـا با عنــوان ” بچه حـزب اللهی‌ها و پدیـده‌ای به نام فیـس بوک  ” در وبگاه جـوان انـقلابی منتشر شد. از حضور شما ممنونیــم ومنتظــر دیگـر مطالـب ارسـالی شــما هستیــم.
http://javanenghelabi.ir/?p=7810
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بانو شریفی | معواونت اطـلاع رسانی و تبلیغات وبـگاه جـوان انقــلابی
WEB: 
http://javanenghelabi.ir/
info@javanenghelabi.ir
S M S : 3000 28 28 38

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی