جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی
دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۲، ۱۰:۵۱ ق.ظ

نقد دولت حق مسلم دانشجویان است.

اولین مراسم روز دانشجو در دولت تدبیر و امید، 16 آذر امسال، با سخنرانی دکتر روحانی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.دانشجویان از حوالی ساعت 8 صبح در سالن حاضر شده بودند،قبل از شروع رسمی مراسم کلیپ های تبلیغاتی از دولت تدبیر و امید و همچنین کلیپ «نوسفر» پخش شد. مراسم با حدود یک ربع تاخیر،از ساعت 8:45 دقیقه و با سخنرانی ریاست دانشگاه آغاز شد سپس.مجری برنامه از آقای روحانی دعوت کرد تا به سخنرانی بپردازند.با شروع رسمی مراسم علاوه بر این که ظرفیت سالن به طور کامل تکمیل شد،تعدادی نیز از محوطه دانشگاه نظاره گر پخش مستقیم سخنرانی بودند..

آقای روحانی صحبت هایشان را با اشاره به وقایع 16 اذر 32 آغاز کردند. سپس با اشاره به این که« همواره مردم ایران بویژه نسل جوان و دانشجویان برای مسأله مهم حاکمیت ملی‌، استقلال،‌ مبارزه با استبداد و استعمار همواره ایستادگی و مقاومت از خود نشان دادند. » بیان کردند«دانشگاه خانه احزاب نیست،اما کارگاه سیاست است» و «قدرت ملی بدون رابطه با جهان و توسعه داخلی بدون تعامل اقتصادی با جهان ناممکن است».این در حالی بود که بعد از هر چند دقیقه صحبت آقای روحانی شعار هایی مانند:«روحانی متشکریم»«اصلاحات زنده باد،روحانی پاینده باد»«مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»  از طرف دانشجویان داده می شد. در ادامه صحبت ها حجم شعارها به حدی رسیده که روند صحبت های آقای روحانی متناسب با شعار های جمعیت تغییر کرد. برای مثال پس از این که شعار«انرژی هسته ای حق مسلم ماست» از سوی دانشجویان داده شد آقای روحانی نیز تصریح کرد:« نه تنها انرژی هسته ای،بلکه فن آوری و نه تنها فن آوری حتی غنی سازی هم حق مسلم ماست» و یا وقتی که دانشجویان شعار «بسیجی واقعی همت بود و باکری» سر دادند آقای روحانی اعلام کرد:« بسیج منحصر در بسیج دانشجویی نیست. اگر بسیج به معنای فکر بسیجی و فدا کردن منافع شخصی و گروهی برای منافع دینی، ملی و اسلامی است، ما 75 میلیون بسیجی در این کشور داریم» همچنین پس از این که جمعی از دانشجویان خواستار محاکمه فتنه گرانگران  و تعدادی نیز خواهان آزادی زندانیان شدندآقای روحانی اعلام کرد:«دولت به همه وعده‌ هایی که به مردم داده است،پایبند است. و دستیابی به اهدافمان نیاز به ایجاد اجماع داخلی داریم. ما نیازمند اجماع و همدلی هستیم»

در بخش پایانی،مجری برنامه که دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه تهران بود اعلام کرد که سوالاتی که از طریق سایت دریافت شده است دسته بندی شده و از رئیس جمهور پرسیده می شود که در این زمان دانشجویان شعار«سوال انتخابی نمی خواهیم » سردادند.

دانشجویانی که از دانشگاه های مختلف تهران طبق دعوت وزارت علوم به دانشگاه شهید بهشتی آمده بودند در این مراسم تنها شنونده سخنان رئیس جمهور بودند و هیچ گونه اجازه صحبتی به آن ها داده نشد مراسمی که قرار بود علاوه بر سخنرانی ریاست محترم جمهور شامل پرسش های نمایندگان تشکل های مختلف بشود،حتی چند روز قبل از برگزاری مراسم،ترتیب سخنرانی نمایندگان تشکل ها با حضورشان در وزارت علوم قرعه کشی شد،اما یک روز مانده به روز دانشجو از طرف نهاد ریاست جمهوری اعلام شد که نمایندگان تشکل ها اجازه صحبت نخواهد داشت.

امیدواریم در دیدار بعدی ریاست جمهور با دانشجویان که طبق وعده ی خودشان تا پایان سال تحصیلی انجام خواهد شد بر خلاف دو دیدار قبلی شان اجازه صحبت و نقادی به دانشجویان داده شود.ضمن این که آقای روحانی در اواخر صحبت هایشان ابراز تمایل کردند تا بیشتر در جمع دانشجویان باشد و به صحبت هایشان گوش بدهد اما نهایی کردن بودجه را دلیلی برای به پایان رساندن جلسه اعلام کرد.

 البته دلیل تعجیل بیش از حد ایشان در تحویل بودجه سال آینده به مجلس واضح نبود،چرا که پس از انتشار متن نهایی آن،مشاهده شد که هیئت دولت در تنظیم بودجه سرعت را فدای دقت کرده است تا جایی که تعدادی از نمایندگان به دلیل عدم توجه کافی به شهرستان ها و مناطق محروم استعفا دادند.

نظرات  (۲)

۲۷ آذر ۹۲ ، ۱۷:۳۴ کبوترغریب
سلام..
بی صبرانه منتظریم همانطور که احمدی نژاد برای قشر محروم و قشر بصیر شناخته شد برای رهروان مافیای رسانه ایی و جریان سازش هم شناخته تر شود..
ما ارادت به مرد بهاری داریم که منتظر بهار است..
وباکی از گفتن حقایق نداریم..
تاریخ اگرتکرار شود صحبت ازمصلحت نیست وحرف از سازش و بی بصیرتی است.
۰۹ دی ۹۲ ، ۱۸:۳۱ کبوترغریب
سلام سرورم
بامطلب((ازصدای چکش اوقدرت می گیرم))بروزم
خوشحال می شوم شما هم تشریف بیارید و قدرت بگیرید..
بسیاردلتنگ احمدی نژادم..

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی