جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی
سه شنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۳، ۰۹:۳۶ ب.ظ

آداب دوستی در اسلام

مناسب دیدم در کنار فضای سیاسی وبلاگ کمی هم به فضای تربیتی روی بیاوریم.اولین مطلب در این زمینه را هم اختصاص دادم به حقوقی که مومن بر مومن دارد.البته به نظر می رسد هرچه رابطه ها نزدیک می شود باید این حقوق جدی تر گرفته شود.مخصوصا بچه حزب اللهی باید در این موارد دقت بیشتری بکنند و پیوندهایشان را قوی تر بکنند تا بتوانند در مقابل دشمنان پیروز باشند.

به نقل از معلی بن خنیس،از یاران امام صادق(ع) آمده است که به آن حضرت گفتم:«حق مسلمان بر مسلمان چیست؟» فرمود:«هفت حق واجب دارد که اگر چیزی از آن را ضایع کند،از دوستی و طاعت خدا بیرون رفته است.» گفتم:«فدایت گردم آن حقوق چیست؟» فرمود:«ای معلی من نگران توام،بیم آن دارم که ضایع کنی و پاس نداری و بدانی و عمل نکنی» به حضرت گفتم:«لا حول و لا قوه الا بالله» فرمود:

«کمترین حق آن است که دوست بداری برای او آنچه برای خود دوست می داری و برای او ناخوش داری آنچه برای خود ناخوش می داری.

حق دوم آن است که از خشم او بپرهیزی و در پی خشنودی او باشی و فرمان او را اطاعت کنی.

حق سوم آن است که او را با جان و مال و زبان و دست و پایت یاری کنی.

حق چهارم آن است که چشم او و راهنمای او و آینه او باشی.

حق پنجم آن است که تو سیر نباشی و او گرسنه،تو سیراب نباشی و او تشنه، و تو لباس نپوشیده باشی و او برهنه باشد.

حق ششم آن است که اگر تو خدمتگزار داشته باشی و برادرت خادم نداشته باشد،بایسته است که خدمتگزارت را بفرستی تا جامه های او را بشوید و غذایش را درست کند و بسترش را بگسترد.

حق هفتم آن است که قسم او را بپذیری و دعوتش را اجابت کنی،از بیمارش عیادت کنی و در جنازه اش حاضر شوی و هرگاه دانستی که نیازی دارد برای برآوردن آن مبادرت کنی و او را وادار نکنی که آن را از تو درخواست کند،بلکه بر او پیش دستی کنی.»هرگاه این امور را انجام دهی،دوستی خود را به دوستی او، و دوستی او را به دوستی خود پیوند زده ای.

                                                                                        کلینی-الکافی-ج 2-ص169

نظرات  (۶)

لطفا در نرمش "

اعتدال" داشته باشید! نقل است که فردی نماز نمی­خواند، دوستش به او اعتراض کرد که چرا نماز نمی­خوانی، گفت: خداوند خودش در قرآن فرموده: «لا تَقْرَبُوا الصَّلاةَ»، دوستش گفت آیه قرآن این­گونه است که: «لا تَقْرَبُوا الصَّلاةَ وَ أَنْتُمْ سُکَارَی»، آن فرد در پاسخ گفت: خدا پدرت را بیامرزد چه کسی توانسته به تمام قرآن عمل کند که من دومی باشم!


سلام
با پوستر دکتر احمدی نژاد بر سر مزار شهید علمدار ساری به روزم
هراس چپ و راست از فراگیر شدن نام احمدی نژاد
احمدی نژاد تکلیف محور، سال ۹۳ برای ۹۶ برنامه ریزی نمیکند ..

به هر روی تا اسفند94 و بالاتر از آن خرداد 96 زمان زیادی مانده و چه بسا خیزش طوفان های مردمی که از ثبت نام هدفمندی یارانه ها آغاز شده است تا آن زمان بساط بسیاری از جریانات سیاسی را برچیده باشد که خدا در همین نزدیکی هاست و صدای قدمهای مهدی فاطمه به گوش میرسد که إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ؟
سلام وبتون عای در عالیه
در صورت تمایل تبادل لینک کنیم
تیم کونگ پرتوا منتظران ظهور ماماهان(حسینی)
گزارش یک مناظره
عبدالرضا داوری - سعید لیلاز
http://ahmadinejadi.blogfa.com/post/50
پایگاه اطلاع رسانی مدافعان حرم www.modafeon.blogfa.com

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی