جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی
چهارشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۳، ۰۵:۲۴ ب.ظ

نورالدین پسر ایران

برای چندمین بار کتاب"نورالدین پسر ایران"رو خوندم.

خیلی سخته 77 ماه جبهه باشی،تو سخت ترین عملیات ها،از بدر و خیبر تا کربلای چهار،بهترین دوستانت پر بکشند و تو از آن روز ها درد و رنج هایش برایت باقی مانده باشد.وارد شهر شوی و با تو مانند غریبه رفتار شود،برای گرفتن کارت پایان خدمت جریمه می شوی و باید هزینه پرداخت کنی!

قصه ی سید نورالدین را دوست دارم،به خاطر این که هیچ چشمداشتی نداشت،دنبال پست و مقام نرفت،خنده و شوخی اش جای خود بود و شب عملیات رشادت هایش جای خودش،نه مثل جانماز آب کش هایی که هنگام صلح و صفا بسیجی اند...

همسر سید نورالدین نمونه ای است از هزاران همسری که سال هاست با درد و رنج شوهرانشان ساخته اند و اجرشان را تنها از خدای خویش طلب کرده اند...

قصه ی سید نورالدین و امیرمارالباش،با هم بودنشان،از خودگذشتگی شان،وصیت نامه مشترکشان،عاشقانه همدیگر را دوست داشتند...

و امروز سید نورالدین مانند هزاران رزمنده دیگر،در گوشه ای به زندگی خویش می پردازد،ستاره های آسمان سید نورالدین از ستاره لباس برخی ها بیشتر است.دیشب گزارشی پخش شد از صدا و سیما،پدر و مادر دو شهید تک تنها در یک روستا در کنار مزار فرزندان شان،زندگی می کردند. این روز ها که مصادف است با ایام پذیرش قطعنامه 598 این جمله امام روح الله یادمان نرود:

«نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ وخم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند

نظرات  (۱)

به جای آنکه دایم از مظلومیت شهدا بگویید بروید آن دستهای خائنی که عملیات غلط اندر غلط رمضان و بدر و کربلای چهار و هشت و... را طراحی و اجرا کردند محاکمه کنید که هنوز نفس می کشند. حالا خیانت و لو رفتن پی در پی عملیاتهایی که خودمان را به خریت زده ایم و انکار عواملش را نمی شناسیم ، بماند.
این خدمت به شهدا و گرفتن تقاص خون آنها است نه مرتب حکایت نوشتن و احساساتی کردن فضا..
ارواح شهدا نیاز به ترحم ندارند. نیاز به خونخواه دارند..
حتی یکی از این خائنها و جنایتکارها در دادگاهی محاکمه نشد که هیچ ، طلبکار هم هستند. دشمن اصلی ما صدام نبود. داخلیها بودند....

اما این نوع برخورد ترحم آمیز با جنگ فقط برای انحراف افکار عمومی از عاملان این جنایات است. اینکه هی بگوییم خوشبحال اینها شهید شدند و..حرف مفت است. اینها قربانی توطئه شدند. حتی رفتن احمد متوسلیان به لبنان هم به نظرم توطئه بود. ...با عرض معذرت این شجاعت و شهامت پوچ که صرفا گوشت دم توپ باشید و قربانی شوید تا اهداف سیاسی عده ای پست فطرت در تهران محقق شود به معنای این است که سیاسیون می خواهند حزب اللهی ها گوسفندهای آماده قربانی باشند و بس. ما بیش از این نباید با این روند همراهی کنیم.

اگر این رویکرد عاطفی برخورد با جنک در این همه وبلاگها و فضاهای مجازی بچه حزب اللهی ها به رویکرد انتقادی و خونخواهی تغییر کند شک نکنید سرو کله آن خائنها خود بخود پیدا می شود بی آنکه لزومی به اسم آوردن از کسی باشد. خود بخود ضمیر مرجع خود را خواهد یافت. این موج خونخواهی باید ایجاد شود. اردوهای راهیان نور نباید محل ندبه و گریه باشد باید محل پرسش و انتقاد و زیر سوال بردن عملیاتها باشد.

صریحا حقیقت جنگ را به مردم بگویید و مخصوصا اینکه این قطعنامه شکستی خفت بار بود که نه از سوی عراق بلکه از سوی ستون پنجم داخلی به ما تحمیل شد.
بگویید که آتش بس را پذیرفتیم در حالی که خاک کشور و شهری مانند نفت شهر در اشغال دشمن بود.
بگویید که ما تنها کشوری در کل دنیا هستیم که به جای سالروز پایان جنگ آغاز آن را جشن می گیریم!!! و این یعنی تجسم نفاق.
بگویید که امام خمینی هرگز مدعی پیروزی در جنگ نشد و اولین بار بعد از ایشان عده ای این ادعا را مطرح کردند.
بگویید که عملا تمامیت ارضی کشور را نه مبارزات نیروی های ما بلکه حمله عراق به کویت و نیاز صدام به آسودگی خیال از مرزهای شرقیش تامین کرد.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی