جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

سه شنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۳، ۰۹:۳۶ ب.ظ

آداب دوستی در اسلام

مناسب دیدم در کنار فضای سیاسی وبلاگ کمی هم به فضای تربیتی روی بیاوریم.اولین مطلب در این زمینه را هم اختصاص دادم به حقوقی که مومن بر مومن دارد.البته به نظر می رسد هرچه رابطه ها نزدیک می شود باید این حقوق جدی تر گرفته شود.مخصوصا بچه حزب اللهی باید در این موارد دقت بیشتری بکنند و پیوندهایشان را قوی تر بکنند تا بتوانند در مقابل دشمنان پیروز باشند.

به نقل از معلی بن خنیس،از یاران امام صادق(ع) آمده است که به آن حضرت گفتم:«حق مسلمان بر مسلمان چیست؟» فرمود:«هفت حق واجب دارد که اگر چیزی از آن را ضایع کند،از دوستی و طاعت خدا بیرون رفته است.» گفتم:«فدایت گردم آن حقوق چیست؟» فرمود:«ای معلی من نگران توام،بیم آن دارم که ضایع کنی و پاس نداری و بدانی و عمل نکنی» به حضرت گفتم:«لا حول و لا قوه الا بالله» فرمود:

«کمترین حق آن است که دوست بداری برای او آنچه برای خود دوست می داری و برای او ناخوش داری آنچه برای خود ناخوش می داری.

حق دوم آن است که از خشم او بپرهیزی و در پی خشنودی او باشی و فرمان او را اطاعت کنی.

حق سوم آن است که او را با جان و مال و زبان و دست و پایت یاری کنی.

حق چهارم آن است که چشم او و راهنمای او و آینه او باشی.

حق پنجم آن است که تو سیر نباشی و او گرسنه،تو سیراب نباشی و او تشنه، و تو لباس نپوشیده باشی و او برهنه باشد.

حق ششم آن است که اگر تو خدمتگزار داشته باشی و برادرت خادم نداشته باشد،بایسته است که خدمتگزارت را بفرستی تا جامه های او را بشوید و غذایش را درست کند و بسترش را بگسترد.

حق هفتم آن است که قسم او را بپذیری و دعوتش را اجابت کنی،از بیمارش عیادت کنی و در جنازه اش حاضر شوی و هرگاه دانستی که نیازی دارد برای برآوردن آن مبادرت کنی و او را وادار نکنی که آن را از تو درخواست کند،بلکه بر او پیش دستی کنی.»هرگاه این امور را انجام دهی،دوستی خود را به دوستی او، و دوستی او را به دوستی خود پیوند زده ای.

                                                                                        کلینی-الکافی-ج 2-ص169

۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ فروردين ۹۳ ، ۲۱:۳۶
سعید
يكشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۳، ۱۰:۵۱ ق.ظ

حذف عکس امام و رهبری از نهاد ریاست جمهوری

بعد از نبود عکس امام و رهبری در دکور پیام نوروزی رئیس جمهور،حالا مشاهده کردیم که عکس امام خمینی و امام خامنه ای از نهاد ریاست جمهوری(اتاق ملاقات رئیس جمهور)نیز برداشته شده است.

با مقایسه دو عکس در دولت فعلی و دولت گذشته نیازی به توضیحات بیشتر نیست.

فقط امیدواریم این اشتباهات متعدد سهوی باشد...

۱۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ فروردين ۹۳ ، ۱۰:۵۱
سعید

بیانات امام خامنه ای در مشهد مقدس و اشاره مجدد ایشان به قضیه هولوکاست،بار دیگر سیاستمداران غربی و سردمداران استکبار جهانی را برافروخته کرد و رسانه های آنها سعی داشتند به گونه ای وارونه این اظهارات را بازتاب دهند.شرحی از واکنش رسانه ها را می توانید در این لینک مطالعه کنید(+)

در کنار ابعاد خارجی این مسئله،با مروری برا اظهار نظر های برخی مسئولین داخل کشور،تفاوت افق های فکری و اندیشه ای دولت جدید و برخی از مدعیان اصولگرایی و ولایتمداری با امام خامنه ای هم روشن می شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دولت یازدهم، در اظهار نظر توئیتری خود اعلام می کند که"مردی که هولوکاست را انکار می کرد رفته است(+)"

محمد باقر قالیباف(+)،غلامعلی حداد عادل(+)،حجت الاسلام ابوترابی فرد(+) و علیرضا زاکانی(+) از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم،در ایام تبلیغات، طرح موضوع هولوکاست توسط دکتر احمدی نژاد در مجامع جهانی را امری نسنجیده و بدون فایده برای نظام دانستند.در حالی که با مراجعه به بیانات رهبری،مشخص می شود یکی از نقاط قوت دولت احمدی نژاد که همواره از آن یاد می کرده اند همین مسئله بوده است و این تاکید مجدد هم سندی دیگری شد بر اثبات این مدعا...

امام خامنه ای 1 فروردین 1393:

"شما ببینید در کشورهای اروپایی کسی جرئت نمیکند راجع به هولوکاست حرف بزند که معلوم نیست اصل این قضیّه واقعیّت دارد یا ندارد، یا اگر واقعیّت دارد، به چه شکلی بوده؛ اظهار نظر درباره‌ی هولوکاست، تردید درباره‌ی هولوکاست، یکی از بزرگ‌ترین گناهان محسوب میشود، جلویش را میگیرند، طرف را میگیرند، زندانی میکنند، تعقیب قضائی میکنند؛ مدّعی آزادی هم هستند".(+)

محمود احمدی نژاد 11 مرداد 1392:

"دو سؤال ساده خطاب به جهانیان مطرح کردیم، اما دیدیم چه سر و صدایی در جهان به راه انداختند. سؤال اینجاست که چرا سیاستمداران به آن واکنش نشان می‌دهند و چرا اجازه نمی‌دهند راجع به وقایع جنگ جهانی تحقیق آزاد صورت گیرد؟سوال اینجاست که این موضوع کجا و توسط چه کسانی اتفاق افتاده و رابطه‌اش با فلسطین چیست؟"(+)

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ فروردين ۹۳ ، ۱۶:۳۸
سعید
چهارشنبه, ۶ فروردين ۱۳۹۳، ۰۳:۵۰ ب.ظ

چند اتفاق مهم

چند تا اتفاق مهم در این هفته ها در حال رخ دادن است که باید توجه بیشتری به آن ها کرد،من الآن تیتر وار میگم ،به امید خدا،یه کم سرم خلوت شه مفصل تر در موردشون مطلب می نویسم.

اولیش بحث فرهنگ است که دوباره پس از هشت سال جزو دغدغه های  اصلی آقا شده است و هم در پیام نوروزی و هم در سخنرانی مشهد به آن اشاره و بحث «رخنه فرهنگی» را مطرح کردند.دومیش بحث تغییر مدیریت صدا و سیماست که با توجه به روی کار آمدن دولت جدید با لحاظ این که ریاست سازمان رو،رهبری تعیین می کند.رویکرد ما برای اصلاح روندهای نادرست و تعامل با ریاست جدید صدا و سیما چگونه باشد.دیگری شهادت طلبه جوان و آمر به معروف علی خلیلی است.که در این مورد هم باید از قوه قضائیه به دلیل کاهلی هایی که تا به حال صورت می گرفت و هم از امت حزب الله مطالبه گری کرد.آخری هم بحث محاکمه سران فتنه و فراموش نکردن آقای هاشمی و نقش ایشان در مدیرت پشت پرده است.با توجه به در پیش داشتن دو انتخابات مهم و همزمان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و اظهار نظر ها و دیدار هایی که انجام می شود.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ فروردين ۹۳ ، ۱۵:۵۰
سعید
شنبه, ۲ فروردين ۱۳۹۳، ۰۹:۳۶ ب.ظ

اولین نوروز رئیس جمهور روحانی

اولین پست سال 1393 رو در رابطه با عملکرد رئیس جمهور و اطرافیانش طی چند روز اخیر می نویسم.عملکردی که بیشتر از آن که بوی صداقت دهد مقاصد دیگری را می رساند...

اول داستان پیامک تبریکی بود که برای برخی از شهروندان ارسال شده بود و آقای روحانی سال نو رو به اونها تبریک گفته بودند. تو این پیامک به جای شماره ارسال کننده ،عبارت"Rouhani" درج شده بود!باید از ایشون پرسید وقتی پیام نوروزی شما از چندین شبکه رسانه ملی پخش می شود،این اقدامات جز صرف هزینه های اضافی و غیر ضروری از بیت المال کار کرد دیگری هم دارد؟!

پیامک روحانی

مورد بعدی هم دیدار عیدانه آقای روحانی از  بهزیستی وشیرخوارگاه بود.ظاهرا این هم از اون دسته کارهایی که از دولت قبل یاد گرفتن اما  درست نمی تونن اجراش کنن.  به عکس های این دیدار  که تو این دو تا لینک اومده نگاه کنید:

حضور در جمع نوجوانان مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب

دیدار عیدانه با کودکان شیرخوارگاه شبیر

عکس ها کاملا گویاست.از صندلی های راحتی آقای رئیس جمهور و اطرافیانش تا نشستن نوجوانان بر روی زمین و چیدن صندلی برای کودکان4،5 ساله و به صف شدن اون ها برای دریافت عیدی از آقای رئیس جمهور...

۱۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ فروردين ۹۳ ، ۲۱:۳۶
سعید