جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

جمعه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۱۰:۱۰ ب.ظ

اصولگرایان و خاطرات هاشمی

دیشب وقتی دیدم حاج علی آقای زاکانی در برنامه دیروز،امروز،فردا و هنگام مناظره با آقای حق شناس برای اثبات حرف های خودش به خاطرات آقای هاشمی استناد می کند،ناخود آگاه یاد چند ماه پیش افتادم که بحث نظر امام در رابطه با مرگ بر آمریکا مطرح شده بود،خیلی از دوستان موج جدیدی از حملات را علیه آقای هاشمی آغاز کردند و چه طنز های بسیاری از خاطرات آقای هاشمی ساختند که نقل مجالس بچه حزب اللهی ها شده بود.همان ایام مقاله ای نوشتم(+)و به تحلیل چرایی نشر این گونه خاطرات و شیوه رسیدن به نظری جامع پرداختم وحال با این اتفاق دوباره تاکید می کنم که نکند برای این که حرف خود را به کرسی بنشانیم یا طرف مقابل را از صحنه به در کنیم،جای حق و ناحق را عوض کنیم و در قبال یک موضوع مواضع چندگانه داشته باشیم.

یادمان نمی رود که 3 سال پیش و در چنین ایامی امام خامنه ای در واکنش به برخوردهای ناجوانمردانه با دولت وقت کرارا در  سخنرانی هایشان اشاره می کردند به این آیه «« وَلا یَجرِمَنَّکُم شَنَآنُ قَومٍ عَلى أَلّا تَعدِلُوا»،یعنی اگر می خواهید نقد کنید،اشکالی ندارد اما جانب تقوا و عدالت را حفظ کنید،تهمت های ناروا نزنید و پرواضح است که در تعامل با همگان باید این آیه را سرمشق خود قرار دهیم.

یک موقع برداشت اشتباه نشود،انتقاد های ما به آقای هاشمی و سیاست هایش به قوت خویش باقی است، اما نباید در نقدهایمان،هرچیزی را دست آویز قرار دهیم و جانب تقوا و عدالت را کنار بگذاریم،اگر به خاطرات آقای هاشمی اعتماد داریم چرا در آن مورد آن گونه برخورد کردیم و اگر اعتماد نداریم چرا در این مورد این گونه برخورد می کنیم!.
دوست عزیزی می گفت:« قرار نیست هر اراجیفی در رسانه ها برای تضعیف دولت احمدی نژاد منتشر میشد، ما هم برای دولت روحانی منتشر کنیم...قرار نیست برخی کارهای سخیف و کثیف 2، 3 سال پیش سایت های اصلاح طلب و اصول گرا  درمورد احمدی نژاد را ما الان درمورد روحانی انجام دهیم».

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۱۰
سعید
جمعه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۱۷ ب.ظ

راهروی 18 غرفه 16

عصر امروز حدود 1/5 ساعت به نمایشگاه کتاب رفتم و برخلاف سال های گذشته که مدت زمان زیادی را صرف گشت و گذار در غرفه های مختلف می کردم،امسال حدودا به 5 غرفه سر زدم و از دو غرفه نشر واحه و مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب خریدم.

برای آشنایی با تاریخ انقلاب اسلامی یکی از بهترین منابع مطالعه خاطرات اشخاصی  است که در طول این سی سال مسئولیت های مهم را بر عهده داشتند.برای شروع 3 جلدی خاطرات حجت الاسلام ری شهری را انتخاب کردم و ان شاالله در ادامه خاطرات دیگرانی چون:حجج اسلام دری نجف آبادی،ناطق نوری،هاشمی رفسنجانی و ... را مطالعه خواهم کرد.یک خبری هم امروز مطلع شدم که کتاب خاطرات دکتر احمدی نژاد در آستانه انتشار است و منتظر تایید ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی و سپس طی مراحل قانونی چاپ و نشر است و به احتمال زیاد به نمایشگاه کتاب نخواهد رسید.

برای آشنایی با اندیشه های شهید آوینی هم 5 جلد دیگر از کتاب های ایشان را خریداری کردم و به جز مجموعه 3 جلدی آینه جادو، سیر مطالعاتی کتاب های فتح خون،فردایی دیگر،رستاخیز جان،آغازی بر یک پایان،توسعه و مبانی تمدن غرب، حلزون های خانه به دوش،نسیم حیات،انفطار صورت و گنجینه آسمانی را آغاز می کنم.اندیشه های ناب ایشان که از دید خیلی از ما ها مغفول مانده است می تواند در این طوفان تهاجمات و رخنه های فرهنگی نقشه راه مناسبی را ترسیم کند.

و بهترین لحظه حضورم در نمایشگاه در راهروی 18 غرفه 16 رقم خورد:

زیارت پرچم متبرک حرم اباعبدالله الحسین(ع) در غرفه آستان قدس حسینی...

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۳:۱۷
سعید