جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

هجرت مقدمهء جهاد است.

جام عدل

بدیهی است‌ که‌ برای‌ امریکا ودیگر سردمداران‌ استکبار، چیزی‌ مهمتر از این‌ نیست‌ که‌ ملت‌ ایران‌ از راه‌ دهساله‌ی‌ خود برگردد، یا در آن‌ تردید کند; زیرا در این‌ صورت‌، نقطه‌ی‌ درخشان‌ امید ملتها کور خواهد شد و غلبه‌ی‌ خون‌ بر شمشیر، مورد تردید قرار خواهد گرفت‌. ما صریحا به‌ همه‌ی‌ ملتهای‌ جهان‌ اعلام‌ می‌کنیم‌ که‌ تفکر "خاتمه‌ یافتن‌ دوران‌ امام‌ خمینی‌" که‌ دشمن‌ با صد زبان‌ سعی‌ در القای‌ آن‌ دارد، خدعه‌ و نیرنگی‌ استکباری‌ بیش‌ نیست‌ و علی‌رغم‌ امریکا و همکارانش‌، امام‌ خمینی‌ در میان‌ ملت‌ خود و جامعه‌ی‌ خود حاضر است‌ و دوران‌ امام‌ خمینی‌ ادامه‌ دارد و خواهد داشت‌. راه‌ او راه‌ ما، هدف‌ او هدف‌ ما، و رهنمود او مشعل‌ فروزنده‌ی‌ ماست‌.
امام خامنه‌ای، 10 خرداد 1369

طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

دوشنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ۱۰:۳۳ ب.ظ

با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی

5 روز تا تحویل سال عاشقی باقی مانده است!

عاشقان تحویل سالشان نه در گردش سالیانه زمین به دور خورشید ،که در گردش تمامی کائنات به دور حضرت عشق علیه السلام است،لباس هایشان نه سفید و رنگارنگ که  یک پیراهن ساده مشکی است،لباسی که برای شان از ده ها و صدها لباس دیگر عزیز تر است،تحویل سالشان نه با لبخند و شادی که با اشک بر حسین(ع) است و تو چه می دانی ارزش یک قطره از این اشک را... .آن ها که خرده می گیرند،نمی دانند این غم باعث صیقل روح می شود،.

تنها نه این که جنس غمش،جنس ماتمش.........حتی سیاهی علمش فرق می کند

عاشقان از هم اکنون منتظرند تا در اربعین سید و مولای شان به دیدار او بروند،نه با ساخته های دست بشر،نه با امکانات و تکنولوژی های دوران جدید،که با پای پیاده و تو چه می دانی سه روز با پای پیاده به عشق یار رفتن یعنی چه... . و این را هم از یاد نمی برند که:

اگر از جانب معشوق نباشد کششی......... کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد

بزرگی می گفت:این که می گویند هر سلامی که به اباعبدالله(ع) می دهید،آقا جواب سلام را که واجب است می دهد،درست نیست،هرسلامی که می دهیم پاسخی است به سلامی که آقا به ما کرده است،چگونه می شود لایق شویم تا آقا به ما سلام کند...

باز هم تا چند روز دیگر عده ای پیدا می شوند از علما عالم تر،از فقها فقیه تر،از شهدا شهید تر،می گویند شور های شما بی شعور است،می گویند دنبال کسب معرفت باشید.آن ها نمی دانند تا شعور نباشد که پای کسی به مجلس شور باز نمی شود،اصلا شاید قدر و منزلت این مجالس را نمی دانند،نمی دانند که تا اجازه ندهند،کسی وارد نمی شود،اجازه اش را هم چه کسی جز صاحب مجلس می تواند بدهد.

یاد امام عزیزمان به خیر،می گویند یک بار در جبهه های حق علیه باطل،عده ای از عشاق در مجلس شادی ائمه شروع کردند به دست زدن،یکی از همین به ظاهر با شعورها اعتراض کرد که این کار شما اشکال شرعی دارد،بعد ها که قضیه به گوش امام رسید فرمود:

با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی.........تا بی خبر بمیرد در درد خودپرستی

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۳ ، ۲۲:۳۳
سعید